medyauzmani.com
Bijadesh’te granül gübre üretim tesisi kuruldu – Dost Haber

Bijadesh’te granül gübre üretim tesisi kuruldu

Uygur Milletvekili yaptığı açıklamada, “ETİ Maden Genel Müdürü Serkan Kılıçer ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucunda, ETİ Maden’in yapımına devam edecek granül gübre üretim tesisi yapılmasına karar verildi. ilimize ve bölgemize büyük katkı Bigadiç ilçesinde tamamlandı Bahsi geçen işlerin projesinden inşaat ihalesi sözleşmesi ve kazanan istekli ile sözleşme imzalandı inşallah yer teslimi yapılır ve inşaat başlar. Bordan üretilen ve tarım sektöründe yaygın olarak kullanılan ABCOL ile daha verimli meyve ve sebze üretimine katkı sağlayacak Tesisimizin şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Bigadiç Bor İşletme Müdürlüğü bünyesinde kurulacak tesiste 20.000 ton/yıl taneli bor gübresi, 2-4 mm’den kırma 12.500 ton/yıl, 12.500 ton/yıl ABCOL üretimi yapılması planlanmaktadır.

223.700.000 TL yatırım bütçeli tesisin sözleşmesi 21.09.2022 tarihinde imzalanmıştır. 450 gün sürecek olan yerinde teslimatın ardından 16.01.2024 tarihinde tamamlanarak üretime geçilmesi planlanan tesiste 50’den fazla kişi istihdam edilecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın