medyauzmani.com
Başkan Cengiz tüccarları ve vatandaşları dinledi – Dost Haber

Başkan Cengiz tüccarları ve vatandaşları dinledi

Kendi başımıza istişare ediyoruz
Her fırsatta insanların yanında olmayı, onların dertlerini ve memnuniyetlerini dinlemeyi motto haline getirdiğini söyleyen Başkan Cengiz, “İnsanlarla bir olmayı, onlarla konuşmayı ve onları dinlemeyi seviyorum. Sorunlar ikinci değil, bireyseldir. -El.Sadaka yemekleri ve partileri gibi etkinliklere mutlaka katılırım.Düğün, eğlence ve askerlik vedası.Bugün şefimiz Muharrem Aqgal ile küçük bir tüccarı namazdan sonra ziyaret etmek istedik.Halkımızın memnuniyetini ve şikayetlerini ve neler olduğunu duymak istedik. bize iletmek istiyorlar.Bunu sadece bugün değil her fırsatta yapmaya çalışıyoruz.Çünkü yaptığımız projeleri,yaptığımız işleri halkımız için,İvrindi’miz için yapıyoruz.Onlar bunlardan ne kadar memnunlar çalışmaları, ek taleplerinin duyulması ve “Böylesi daha iyi olmaz mıydı?” Fikirlerinizi almak istiyoruz.Çünkü güzel alanımızı birlikte atacağımız adımlar ve yapacağımız danışmanlıklarla yöneteceğiz, hak ettiğiniz hizmeti vereceğiz.

Halkımız projelerimizden memnun
Gece gündüz insanımız için çalıştığımızı ve projeler ürettiğimizi söyleyen Başkan Cengiz, “Meclisimizin destekleri ve Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalar sonucunda 3 yılda çok güzel işler yaptık. Yıllardır başarmayı hayal ettiğimiz birçok şeyi gerçekleştiriyoruz.Oturup hemşehrilerimizle neler başardık diye konuştuğumuzda ‘Vay be bu kadar kısa sürede mi oldu bu? gerçekten ciddi kadro.Bazen memnun olmadığımız ve iş yükünün çok fazla olduğu anlar oluyor ama bir şekilde üstesinden geliyoruz.Vatandaşlarımız yapıdan çok memnun.Altyapı ve kanalizasyon hattı tadilatı, doğalgaz temini, otel inşaatı ve multi -İlçe merkezine özel olarak hayata geçirdiğimiz ve bir hafta içinde tamamlanacak olan amaçlı salonlar, yarı olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezi projemiz. mahalleler, birleşik aşevi projesi, halı oyun parkı ve sosyal tesisler, kilitli parke taşları temini Mahallemiz için bunlar tamamen hayal olsa da onları kısa sürede hayata geçiriyoruz.Ekip çalışması ile yapıyoruz.

Altyapı güzel, doğalgaz ve üst yapı ilerde
2022’nin Everindi projelerinin yılı olduğuna dikkat çeken Başkan Cengiz, “Başladığımız ve tamamladığımız projeler için 2022’nin Everindi için bir kilometre taşı olduğunu söyleyebiliriz. Doğal gaz işimizin %100’üne ulaşmak için altyapı ve kanalizasyon hatları yenilenecek. Ve bu yıl üst yapı çalışmaları başlıyor.Çalışanlarımızın sorduğu 3 soru var: Altyapı ne zaman bitecek, doğalgaz ne zaman kayıp yerlere ulaşacak, üst yapı ne zaman başlayacak? Bu soruların cevaplarını buluştuğumuzda veriyoruz. vatandaşlarımızla.
Altyapı kanalizasyon hattının yenilenmesi için ihale süresi 540 gündü. Yani Kasım 2022’de bitecekti. Geçen yıl pandemi nedeniyle çalışmalara iki ay geç başlandı. Ancak ihaleyi kazanan Methaş Mühendislik çalışanlarının büyük başarısı ve koordineli çalışması sayesinde Kasım ayında tamamlanması gereken işler Ağustos ayında tamamlanacak. Sanitasyon, yağmur suyu, içme suyu ve ev bağlantıları %100 tamamlandı. Birkaç küçük dokunuş kaldı ve tüm işleri bir hafta içinde bitirmiş olacağız.
Bölgemizde doğalgazın %80’i oranındayız. Bu seviyelere iki yıl gibi bir sürede ulaştık. AXA Genel Müdürü Doğalgaz, Bölge Direktörü, bölge ve ilçe yetkilileri ile %20 oranında görüşmelerimiz sonucunda bu kış tüm bölgemizin merkezine doğal gazdan rahatlama getiriyor olacağız.
Üstyapı için Büyükşehir Belediyemiz ile ortak çalışacağız. Geçen hafta belediye başkan yardımcısı Yasin Sagai ve ilgili daire başkanları ile bir görüşmemiz oldu. Yapılan çalışmaları ve bundan sonra yapacaklarımızı görüştük. Eylül ayında ilçemizin ana girişinin kesiştiği yerden başlayarak üst yapı yenileme çalışmalarına başlayacağız. Hava koşulları ve sıcaklık değerleri izin verdiği sürece ana arterlerde sıcak asfalt çalışmalarına devam edeceğiz. Bir yandan sıcak asfalt çalışmalarını yaparken diğer yandan ara sokaklarda kapalı parke taşı döşeme çalışmalarına başlayacağız. Milletimiz nur içinde yatsın, sabrettik ne güzel deecekleri günler yakındır.

 

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın