medyauzmani.com
Barista olmak isteyen KO-MEK’e – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Barista olmak isteyen KO-MEK’e – Anayurt Gazetesi

Kocaeli Belediyesi (KO-MEK) Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları yeni eğitim dönemine 19 Eylül Pazartesi günü başladı. Halk eğitiminde kentin tartışmasız en önemli kurumlarından biri olan KO-MEK, yeni eğitim döneminde Kocaeli ilçesine bağlı 12 ilçede 43 kurs merkezinde faaliyet gösterecek. Yeni dönemde birçok farklı branşta eğitim vermeye hazırlanan KO-MEK, özellikle istihdam alanında eğitim almak isteyenler için istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

Alt yapı yenilendikçe tatbikatlar devam edecek

KO-MEK özellikle yeni eğitim döneminde yenilenen teknolojik altyapısı ile işe alım branşlarında kursiyerlere en verimli eğitimi verebilmek için altyapısını modernize etmiştir. Uygun altyapıya sahip kurslarda barista yetiştirmek için doğru donanımları sağlayarak eğitimine son teknolojik araçlarla devam eden KO-MEK, USTAM projesi ile Gebze Kurs Merkezi’nde kapılarını ilk kursiyerlere açtı.

Gebze Co-Make’deki ilk barista

İş dünyasında çalışanların ihtiyaçlarına yönelik eğitimlerde KO-MEK usta eğitmenleri eşliğinde kursiyerler, seçtikleri branşlarda nitelikli çalışanlar olarak yetişme fırsatı buluyor. KO-MEK, Gebze’deki eğitim merkezinde USTAM projesi öncülüğünde barista eğitimlerinin açılmasıyla, yiyecek içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren firmaların kalifiye personel ihtiyacını karşılayacak en iyi baristaları yetiştiriyor.

Çok sayıda eğitim uygulaması

Özellikle kendi işini kurmak isteyenlerin veya bu alanda en iyi olmak isteyenlerin tercihi olan barista eğitimleri, hünerli ellerle devam ediyor. Antrenman alanında bugün kafede olması gereken tüm donanıma sahip olan KO-MEK, kursiyerler ile pratik yaparak egzersizleri gerçekleştiriyor.

KO-MEK’te olmaktan mutluyum

Stajyer Aida Nour Sheen, alanında en iyi eğitmenler eşliğinde devam eden eğitimlerde yaptığı güzel kahvelerle eğitmenlerinden tam not aldı. KO-MEK’te olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren tr, “Burada çok güzel bilgiler öğreniyoruz. Her şey kolay geliyor çünkü severek yapıyoruz. Buraya ablamla geliyoruz ve ben de kahveyi süsleyerek en güzel kahveyi yapmaya çalışıyorum. çok dikkatli yapın.”

Burada öğrendiklerimle paramı kazanacağım.

Bir diğer kursiyer Amirhan Sağdiş ise yaptığı konuşmada, “USTAM projesi ile burada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu işi nasıl daha iyi yapabilirim diye buraya geldim. barista kursuna hemen kaydoldum.Burada öğrendiklerim ile öğrencilik hayatımda part-time çalışmayı planlıyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın