medyauzmani.com
Bandırma’da şehit babaya belediyeden cezaevi şoku – Dost Haber

Bandırma’da şehit babaya belediyeden cezaevi şoku

AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, Balıkesir Belediye Meclisi’nde yaptığı açıklamada, “Şehidin babasına CHP terör örgütü sempatizanının oylarını almak için mi zulmediliyor?
Bandırma’da anlatımına izinsiz ölümsüzlüğü, evini, işyerini ekleyen bekar bir şehidin babası var mı? Bandırma’daki tüm binaların balkonları, bahçeleri ve çatıları ruhsatlı mı? Shaheen, şöyle devam etti:
“30 Ağustos’un ve Malazgirt Zaferi’nin kutlandığı bu günlerde CHP’li Belediye Başkanı Bandırma sadece ‘Yazıklar olsun! “Diyorum ki: Yazıklar olsun, şehidin babasına gücün yeter mi, lüksün bu mu? Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyet Halk Fırkası hakkında ne düşünüyorsun, altı oku hangi esaslarla değiştirdin?”
Bandırma 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, üst kattan atılan çöpler nedeniyle evinin arka bahçesine geçici balkon yaptıran 74 yaşındaki şehidin babasına şehidin babasına 1 yıl hapis cezası bildirmiş, Bandırma belediyesi tarafından 1 yıl hapis cezası verildi.
Bandırma Belediyesi’nin şikayeti üzerine, “alanları kirletmek” suçundan yargılanan şehidin babası İbrahim Kocadağ’a, “Sorunun çözülmesi için talimatımızı verdik. Belediye Başkanı Tolga Tosun’un ortaya çıktığı ortaya çıktı. ‘Acı çekmenize izin vermeyeceğiz’ sözünü veren, verdiği sözü tutmadı.”
Bandırma’da 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen halka açık davada 74 yaşındaki şehit Kocadağ’ın babası 1 hapis cezasına çarptırıldı.
C.’nin babası oldu. 1992 yılında Siirt İruh’ta şehit olan asker Ramzan Kocadağ, Kocadağ’ın 3 yıl önce evinin arka bahçesine müstakil bir alana yaptırdığı geçici balkonda üst kattan atılan çöpler nedeniyle sorun yaşıyor. .
“Başkan Toson sözünü tutmadı”


Belediyenin 17 Kasım 2021’de mahkum edilmesinin ardından yargılanan şehidin babasının suikaste kurban gitmesi büyük tepki topladı. Şubat ayında Kocadağ’ı makamında ağırlayan Başkan Tosun, yaşadığı sıkıntıyı dile getirerek, “Sorunun çözülmesi talimatını verdik. Ne gerekiyorsa yapacağız. İbrahim Amcamızın bu olaydan şikayet etmesine izin vermeyeceğiz” dedi. İstismarın üzerine gidilmedi, şehidin babası aldığı mantıklı kararla derinden üzdü.
Şehit Kocadağ’ın babası: “Çok üzgünüm”
Şehidin babası, “Bodrum katında oturuyorum. Üst kattan sürekli çöp geliyor. Bunu önlemek için geçici malzemelerle asma tavan yaptım. İsteyen gelip görebilir. Komşuların şikayeti üzerine belediye ilk önce çıkardı” dedi. İyi ki para cezası ödemediler Para cezasını sonra suç duyurusunda bulundular Önce karakola gittik ifademizi verdik şimdi de ceza para cezasına çevrildi mahkemeye vereceğim 6 bin lira para cezası ve 5 bin 100 lira nolu belediye avukatı ücreti 24 eşit taksite bölündü.Eğer ödemezsem tamamını ödemek zorunda kalırdım.Yapmasaydım’ ödemezsem hapse girerim, çok özür dilerim dedi.
Park 2017 yılında seçildi

Bandırma'da şehit babaya belediyeden cezaevi şoku
1992 yılında Siirt Eruh’ta şehit olan Dursunbeyli J. Er Ramazan Kocadağ’ın adı 2017 yılında Bandırma Belediyesi tarafından 17 Eylül ilçesindeki çocuk parkına verilerek ölümsüzleştirildi.
“TOLGA TOSUN GİDİN BU PARAYI ÖDEYİN”
7.000 Türk Lirası Bandırma Meclisi’nde sundum. Ceza kafanıza yansıdığında, suçunuzu örtmek için cezayı ödemiş, şehidin babasına sarılmış ve “mahkemeyi kaldır” sözü vermiştiniz. Ancak mahkeme kararından da anlaşılacağı üzere şikayetinizden vazgeçmemişsiniz. Mahkeme, şehidimizin anısına şehidin babasını 6 bin lira para cezasına indirilen bir yıl hapis cezasına çarptırdı. Şimdi git o parayı da öde..!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın