medyauzmani.com
Balıkesir’de Yeni Yatırımlar – Balıkesir TV Haber Gündemi – Dost Haber

Balıkesir’de Yeni Yatırımlar – Balıkesir TV Haber Gündemi

3 Ekim Dünya Habitat Günü programına katılmak üzere Balıkesir’e gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Balıkesir’deki birçok yeni projenin müjdesini verdi. Kurum Bakan, Balıkesir Valisi Hasan Sheldak, AK Parti Milletvekilleri Balıkesir; Bilgin Uygur, Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbe, Mutlu Aydemir ve Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Zağnos Paşa Camii çevresindeki düzenleme çalışmalarını inceledi.

BALIKESİR TAM NOT ALIN
Zağnos Paşa Camii’nin bahçesinde bulunan Vezir Çorum, Osmanlı tarihinin en güzel camilerinden ve en güzel yerlerinden birinde yer aldığını belirtti:

“Bugün tüm insanlık için çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapan Balıkesir yerli ve yabancı tüm misafirlerimizden tam not aldı. Balıkesir ve Balıkesir halkı her şeyin en iyisini hak ediyor. Her zaman olduğu gibi Balıkesir’e yatırım yapmaya devam edeceğiz. aynı azim ve kararlılıkla vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.Bunun için ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar yaptığımız gibi devam edeceğiz. parklardan çevre yatırımlarına, tarihi plazaların dönüştürülmesinden iklim değişikliğiyle mücadeleye kadar dönüşüm.

Şehrimizi belediyemizle birlikte inşa ediyoruz.
Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak Balıkesir’e AKP döneminde bugüne kadar 24 milyar 123 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımların 4 milyar 514 milyon lirası devam ediyor. İlimizde toplam yatırım değeri 1.700.000 metrekare olan 9 adet milli park projemiz bulunmaktadır. Bu adamlardan 2 tanesi bahçelerimizde açılmaya hazır. 4 milli parktan 3’ünün inşaatı devam ediyor. Tek millet bahçemizde yer seçme sürecindeyiz. Sosyal konut projelerine tüm hızıyla devam ediyoruz. 100.000 sosyal konut projemiz kapsamında 5 farklı projede 3.599 sosyal konut üretiyoruz. TOKİ ile hayata geçireceğimiz 250 bin sosyal konut projesi kapsamında Balıkesir’e toplam 3900 konut kazandırıyoruz. İlk konut projesine Balıkesirli hemşehrilerimiz tarafından bugüne kadar 42 bin başvuru yapıldı.

Sokaklarda ve cephelerde sağlık projelerimiz devam ediyor
Tarihi bahçelerimizin dönüşümü kapsamında 45 ilçedeki 80 bahçemizi canlandırıyoruz. Bu kapsamda Balıkesir’de Zağnospaşa Meydanı caddesini ve cephesini rehabilite etme projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 22,5 milyon TL yatırım bedeli ile projemizin sonuna geldik ve bu eşsiz tarihi mirası en kısa zamanda tarihi kimliğine kavuşturmak dileğiyle; Vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Eğlence dükkan alanında başlar
Bakanlığımız ve Balıkesir Kent Belediyesi iş birliği ile vatandaşlarımızın dinlenme alanı ve sosyal tesis olarak kullanabilmesi için istasyon arkasındaki Sanat Sokağı’nda bulunan 3 binanın tadilatına başladık.

Sokaklarda kavus nakliyesi ve tedavisi
Milli Baurler Caddesi ve Ali Hikmet Meydanı Caddesi’nin rehabilitasyon projesi için ihaleye çıktık ve inşaat çalışmalarına başladık. Bu kapsamda yine Mekik ve Kavuş Sokaklarındaki sokak rehabilitasyon projelerinin ihalesini bu yıl bitmeden yapacağız. İlimizde asfalt ve parke taşı yapımı için İller Bankamız aracılığıyla 150 milyon lira destek veriyoruz. Bu projelerle şehrimizin çehresinin baştan sona değişmesini, güzelleşmesini ve gelecek nesiller için gurur kaynağı olmasını diliyoruz. Tüm projelerimizin ülkemize, hemşehrilerimize, Balıkesir’e hayırlı olmasını diliyorum.

Bandırma’da otopark sorunu çözüldü
Bir kez daha “tarihe bağlılık ve geçmişe saygı” anlayışıyla Bandırma ilçemizde arena inşa etmeye tüm hızıyla devam ediyoruz. Bandırma 17 Eylül Mahallesi’nde vatandaşlarımızın otopark sorununu çözmek için Büyükşehir Belediyesi ile bir an önce otopark işimize başladık.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın