medyauzmani.com
Balıkesir’de Yeni Dünya Vakfı da kuruldu – Dost Haber

Balıkesir’de Yeni Dünya Vakfı da kuruldu

Yazılı açıklama yaparak; Eğitime katkı sağlamanın yanı sıra tarihi ve kültürel mirası korumayı ve bu değerli hazineyi gelecek nesillerin istifadesine sunmayı hedeflediği belirtilirken, Yeni Dünya Vakfı’nın bundan sonra Balıkesir’de faaliyet göstereceği belirtildi.
Balıkesir’i 20., 21., 22. ve 23. Dönemlerde Milletvekili olarak temsil eden İsmail Özgün’ün başkanlığında oluşturulan Yeni Dünya Vakfı Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu’nun, hayırsever iş adamlarından oluştuğu vurgulandı. Akademik kadrosunda görev yapan çeşitli meslek ve bürokratik gruplar ile saygın kişilerin yer aldığı açıklamada, şu bilgilere de yer verildi:
“Biz” demenin “ben” demekten daha anlamlı ve güçlü olduğu “iyilik için yarış” ilkelerini benimseyen Yeni Dünya Vakfı, idari ve mali işlerde “açık, şeffaf ve bağımsız” bir kuruluştur. , yasalara uygun, saçak akımlardan uzak.
“Yeni bir dünya için çalışıyoruz” sloganıyla yola çıkan Yeni Dünya Vakfı, ahlaklı, milli ve manevi değerlere bağlı, bilgili, donanımlı, evrensel değerlerle barışçıl, yeniliklere açık, maceraperest gençler yetiştirmeyi amaçlıyor. , kim dünya için “Söyleyeceklerim var” diyebilir. Sanat, burs, yurt ve benzeri hizmetleriyle ülkemizin barış ve uyum içinde kalkınmasına katkıda bulunmayı kendine görev edinmiştir. Yeni Dünya Vakfı’nın amacı, yeni bir dünya yaratmanın sorumluluğunu almaktan çekinmeyen, karakter ve karakter olarak güçlü, kendini ülkesine ve insanlığına adayabilen nesiller yetiştirmektir.
Bu amaca göre; Eğitim, kültür, sanat, yurt etkinlikleri, burs çalışmaları, kamp etkinlikleri, spor etkinlikleri, mentorluk, proje üretimi, gazetecilik, yayıncılık, tarih ve kültürel mirasın korunması alanlarında gençlerimize yönelik etkinlikler düzenlenecektir.
Daha adil ve güzel bir dünyayı inşa etmek ve ihya etmek için yola çıkan Yeni Dünya Vakfı Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu, ilk toplantısını 15 Eylül 2022 tarihinde RAVENNA yönetim kurulu salonunda gerçekleştirerek şu şekilde oluştu:

Başkan: İSMAİL ÖZGÜN
Sekreter: KEMAL BÜYÜKAKIN
İdare ve Finans Başkanı: EMİN ERMİŞLER
Hukuk İşleri Birimi Başkanı: Atta. Baba İlyas
Organizasyon Birimi Başkanı: ÖZCAN KANMAZ
Eğitim, Kültür ve Sanat Birimi Başkanı: Prof. Dr. İbrahim Aydın
Spor ve Sosyal İşler Birimi Başkanı: Ahmet Ildız
Tanıtım ve Medya Birimi Başkanı: Saadullah Özkan
Kaynak Geliştirme Başkanı: HALİL TİP
Emlak ve İnşaat Birim Başkanı: ÜMİT DEMİRTAŞ
Kurumlar Arası İlişkiler Birimi Başkanı: İLHAN AY
Uluslararası Öğrenci Birimi Başkanı: FUAT DEMİRASLAN
Konut birimi ve yurtlar başkanı: asistan. Dr. Burhan Ademir
Araştırma Geliştirme Projeleri Birim Başkanı: YÜCEL ÖZEK
Mezunlar Birimi Başkanı: Muharrem Aygorn

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın