medyauzmani.com
Balıkesir’de Dünya Habitat Günü düzenleniyor – Dost Haber

Balıkesir’de Dünya Habitat Günü düzenleniyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın himayesinde ve Balıkesir Kent Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 3 Ekim Pazartesi günü Balıkesir’de “Kimseyi Geride Bırakma” temasıyla “Dünya Habitat Günü” kutlanacak. İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz, “3 Ekim’de Memleket Günü tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanıyor. Habitat Müdürlüğü ile kutlayın. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Emin Erdoğan, Emine Hanım’ın desteğiyle Balıkesir’de olacak. BM Habitat İcra Direktörü Bayan Maimouna Mohamed Sharif’e teşekkür ediyoruz” dedi.


New York ve Şanghay’dan sonra Balıkesir’de
Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’e yurt dışından 300’e yakın delegenin geleceğini bildirerek, “‘Kimseyi geride bırakmayın’ sloganıyla başlayan programa 2 bine yakın katılımcı katılacak. Yedi farklı dilde 110 ülke.New York ve Şanghay’dan sonra program Balıkesir’de yapıldı; 200’e yakın bakan, belediye başkanı ve üst düzey yönetici bekliyoruz.Bu Balıkesir için mutlu bir durum.Balıkesir artık uluslararası bir şehir.Artık insanlar. Fransa demiyor, Paris demiyor, Amerika demiyor, New York diyor Biz de Balıkesir adını duyurmak istiyoruz.” dedi.

Beş ana temayı yönetiyoruz
AKP belediye başkanları; Başkan Yılmaz, “Katılımcı belediye, sosyal belediye, çevreci belediye, hizmet belediyesi ve kültür belediyesi. Kimseyi geride bırakmadan herkesin fikrini alan belediyecilik. Sosyal belediyecilik, kapının arkasında kim varsa belediye olarak yanlarındadır. Çevreci belediye. Gürültü, hava ve su kirliliği yaratan ve yeşil alanları artıran her şeyle mücadele Kültür belediyesi Şehir ve emlakta yaşayan insanlara köy ve kasaba akrabalarıyla birlikte o şehirde bir arada yaşama kültürünü empoze eden faaliyetlerde bulunmak Hizmet belediyesi Köprüler, yollar yapmak ve arıtma Bu noktada Bakanımıza çok teşekkür ediyorum.Bakanlığımız Balıkesir’de bahsettiğimiz her alanda yatırım yapıyor Sosyal konutlar, tedaviler, ihtiyacımız olan çevre düzenlemesi ve kültürel faaliyetler bugün Habitat konumuzun merkezinde yer alıyor Bakanlığımız ekonomi ve iş gücü anlamında her zaman yanımızda olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Çorum ve Emine Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

Global Habitat Günü Balıkesir'de On İki Yıl

İlk kutlamanın üzerinden 35 yıl geçti
Balıkesir’e mükemmel hazırlıkları için teşekkür ettiğini söyleyen BM-Habitat İcra Direktörü Maimunah Mehmet Şerif, “Emine Erdoğan’a da desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim için çok önemli bir gün. Daha iyiye ulaşma çabalarını kutluyoruz. 1985 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen konut hakkının hayata geçirilmesi. Bu yıl Dünya Habitat Günü’nün kutlanmasının üzerinden 35 yıl geçti.

Balıkesir’e gelmek için sabırsızlanıyorum
Bu yıl Dünya Habitat Günü’nü “Kimseyi Geride Bırakmayın” temasıyla kutluyoruz. Zenginlerle olmayanlar arasındaki uçurumu kapatmayı amaçlıyoruz. Yoksulluk ve eşitsizlik küresel bir sorun haline geldi ve şehirler bu sorunlara yanıt vermelidir. Sorunları çözmede hükümetleri ve şehirleri desteklemeyi amaçlıyoruz. Balıkesir’de Habitat Günü konaklamasını dört gözle bekliyorum. Sürdürülebilir şehirlerin şekillenmesine katkılarından dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum.”

insanlık için en iyisi olsun istiyorum
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, BM-Habitat İcra Direktörü Sn.
“Cumhurbaşkanımız; gelecek adına bakanlıklarımızla uyum içinde Balıkesir’e önemli hizmetler yapmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ve Ekselansları Emin Erdoğan’ın huzurunda Balıkesir Kent Belediyesi, Başkanlığımız koordinasyonunda bizleri ağırlayacaktır. Bakanlık.Bu özel günün tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim.Şehirlerimiz inşa edilmiş yerlerdir İnsanlığımızın kadim değerlerine sahiptir.Geçmişimizdir, geleceğimizdir.Balıkesir’de ortaya çıktığımızda. tarihi binaları, hanları, hamamları görüyoruz, tarihimizi görebilir, milli parklara ve parklara baktığımızda ise geleceği görebilirsiniz.

Küresel bir ses yaratmak
Zağnos Paşa Camii projesi de bizlere bırakılan bu eserlerin geleceğe güvenli bir şekilde aktarılması açısından önemlidir. BM Habitat, dünyanın tüm şehirlerinde ortaya çıkan problemler için tipik projeler üretiyor. En önemlisi Dünya Habitat Günü. Bu gün, tüm dünyada küresel bir etki yaratan harika temalarla kutlanıyor. Etkinliklerimizi 1-4 Ekim tarihleri ​​arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizden biri olan, Türkiye’yi ve Sıfır Atık hareketini her platformda destekleyen Maimouna Muhammad Sharif’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yossel Üniversitesi Rektörümüze teşekkür ederiz.
Dünya Habitat Günü’nün tüm dünyada yaşanacak eşitsizlikleri ortadan kaldırmasını ve insanlık için yeni hikayeler başlatmada faydalı olmasını diliyoruz. Herkesi Balıkesir’imize davet ediyoruz. Balıkesir’den tüm dünyaya mesaj göndereceğimiz bu güne tüm milletimizi davet ediyoruz. Her alanda olduğu gibi bu alanda da desteğinden dolayı Maimouna Mohamed Sharif’e teşekkür ederiz. İlk andan itibaren çok önemli bir sorumluluk üstlenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz’a da ülkemiz adına önemli bir girişime ev sahipliği yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın