medyauzmani.com
Balıkesir markası İstanbul tanıtım günleri ile güçleniyor – Dost Haber

Balıkesir markası İstanbul tanıtım günleri ile güçleniyor

Kadim tarihi, çok kültürlü yapısı, güzel iklimi ve harika doğasında yetişen bin bir ürün ile; Balıkesir cazibe merkezleri, gastronomi istasyonları, coğrafi işaretli ürünler, yöresel lezzetler ve el sanatları, 14 Eylül Çarşamba – 18 Eylül Pazar tarihleri ​​arasında İstanbul Yenikapı Fuar Merkezi’nde tanıtılacak. İstanbul’daki Balıkesir Halk Derneği tarafından koordine edilmekte ve Balıkesir İli sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Borsası iş birliğiyle düzenlenen fuarda, Balıkesir’in 20 ilçesi belediye başkanlarının katılımıyla ayrı pavyonlarda ziyaretçilere anlatılarak marka değerleri vurgulandı. Son olarak, Kuvayi Milliye Balıkesir’in kurtuluşunun yüzüncü yılında uzun bir aradan sonra görkemli bir şekilde düzenlenen 2014 yılında gerçekleştirilen “Balıkesir Tanıtım Günleri”nde; 60’tan fazla yerel üretici ve 40’tan fazla kültürel ürün pavyonu ziyaretçilerini bekliyor.

Kentin kurtuluşunun simgelerinden dünya kültür mirası Barana ve Tülütabakların performansları eşliğinde stantları ziyaret eden ziyaretçiler, Balıkesir’in ürünlerine yoğun ilgi gösterdi.

Balıkesir Tanıtım Günleri’nin açılışına; Balıkesir Valisi Hasan Sheldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz’ın yanı sıra; Milletvekilleri Balıkesir Avukat Belgin Uygur, d. Mustafa Kanpi, avukatlar Mutlu Aydemir ve Ahmet Akın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Hüseyin Rüştü Seret, Darüşşifa Amiri Hamza Cebeci, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Müdür Ercan Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü Kültür ve Turizm Bölge Müdürü Mehmet Madak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Balıkesir İlçe Belediye Başkanı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Balıkesir Derneği Başkanı Mehmet Çalışkan, Balıkesir Derneği Başkanı Mehmet Çalışkan İstanbul Şenul Denkci ve Vatandaşlar.

“Hayalimiz gerçek oldu”

İstanbul Balıkesir Derneği Başkanı Şenol Denkci, en büyük hayallerinin bu organizasyonu İstanbul Yenikapı fuar alanında İstanbul’da Balıkesir sakinleri olarak düzenlemek olduğunu belirterek, “Bu hayali girişimlerimiz sonucunda birlikte gerçekleştiriyoruz. Çok minnettarız ve minnettarız. organizasyonda emeği geçen herkese.” dedi.

Amacımız şehrimizin güzelliklerini tanıtmak.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir’i daha iyi tanıtmak için Vali Hasan Sheldak öncülüğünde yaklaşık 2,5 yıl önce “Hayat Dolu Balıkesir” projesini başlattıklarını belirterek, Amacımız şehrimize güzellikleri ve lezzetleri daha çok insana ulaştırmak. İlgililere saygılarımı sunuyorum” dedi. dedi.

“BALIKER MARKASININ tanıtımını yapıyoruz”

Başkent Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını belirterek, Balıkesir’in mutfağının ve kültürünün zengin olduğunu belirterek, “Mevcut Balıkesir markasını ortaya çıkarmak ve bilinirliğini artırmak için çalışıyoruz. Yıllardır kültürünü ve gastronomisini etkileyen Balkanlar ve Kafkaslar.Bugün peynir, bal, yağ ve tüm değerlerimizle Bahreyn’in 50 peynirli şehri Balıkesir’i sunmak için İstanbul Yenikapı’dayız.” dedi.

“Herkesi kolaya davet ediyoruz”

Balıkesir’i bu kadar seven insanlarla bu etkinlikte olmaktan gurur duyduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Bu organizasyonu büyük emeklerle yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen tüm misafirlerimizi anlatmakla bitmiyor Sizleri şehrimizin termal, turistik, tarım, yemek ve diğer tüm değerlerini görmeniz için Balıkesir’e davet ediyoruz. dedi.

Türkiye’nin her yerinde

Balıkesir Konuşuyor

AKP Balıkesir Vekili Avukat Bakızı Mutlu Aydemir, son 2,5 yılda Balıkesir’in tanıtımı kapsamında birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, koyun eti, hava, su ve daha birçok değerden söz edildiğini belirtti. Manyas Kelly peyniri ve Balıkesir foku için Cİ aldık. Şu anda coğrafi işaretler için bekleyen 12 başvurumuz var. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Balıkesir şimdi

Büyük şehirlerin gölgesinde kalmayın

Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili d. Mustafa Kanpi, günden güne yükselişinin devam ettiğini belirterek, “Balıkesir artık İstanbul, Bursa ve İzmir’in gölgesinde kalan bir yer değil. Balıkesir’in her yerine yatırımcı gelmeye başladı. Balıkesir kabuğunu kırmaya başladı.” dedi.

BALIKESİR GİRİŞ Yani kategorik olarak

Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir’in birçok avantajı olduğunu ancak birkaç yıl öncesine kadar tam anlamıyla gelişebileceğini ifade eden AKP Balıkesir Vekili Bilgin Uygur, şehrin şu anki aşamada layıkıyla tanıtıldığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. organizasyon?

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın