medyauzmani.com
Ayvalık’a 15 milyon dolarlık yatırım – Dost Haber

Ayvalık’a 15 milyon dolarlık yatırım

Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sözünü tuttu ve şiddetli fırtına nedeniyle birçok teknenin hasar görmesinin ardından böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için bölgeye küçüklü büyüklü bir tekne barınağı yapacaklarını müjdeledi. olmuş. Geçen yıl Ayvalık’ta. Ayvalık Belediyesi ile bir yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve Başkan Yusel Yılmaz’ın da yakından takip ettiği balıkçı barınaklarının kesin proje ve hesap raporları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. . Ulaştırma Bakanlığı’nın 2023 yatırım planlarında yer alması beklenen irili ufaklı tekne barınakları ile Balıkesir’e yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Felaket karşısında anti-paramparça
modern, kullanışlı ve güvenli olacak şekilde inşa edilecek balıkçı barınakları; İnsanların estetik anlayışını dikkate alan, şehrin dokusuyla bütünleşen, çevreye duyarlı, artan talebe göre üretilebilen, afetlere karşı kırılganlık önleyici avantajlara sahip olacaktır.

Her detay düşünülür
Ayvalık Sefa Çamlık semtinde yapılacak büyük tekne barınağında aynı anda 10-50 metre boyunda 95 teknenin konaklaması mümkün olacak. proje kapsamında; 450 metre uzunluğunda, 550 metre uzunluğunda ve 5.00 metre derinliğinde, 425 metre uzunluğunda ve -4.00 metre derinliğinde, toplam 975 metre uzunluğunda bir mendirek, toplam uzunluğu 180 metre olan 3 adet yüzer rıhtım , 60 metre uzunluğunda yüzer mendirek ve arka bahçe dolgu alanları yapılacaktır. arka alan dolgu alanında; İdari bina, ticari ünite/kafe, ofisler, restoran, dalış merkezi, sağlık üniteleri, atık kabul tesisi, otopark ve yeşil alan.

Aynı anda 250 tekne şarj edilebilir
Ali Çetinkaya mahallesinde küçük bir tekne barınağı var; 4-10 metre boyunda 250 tekne aynı anda konaklayabilen proje kapsamında; 180 metre uzunluğunda bağlantı yolu, her biri 52 metre uzunluğunda 6 adet yüzer rıhtım, 1.000 metrekare deniz alanı üzerine dolgu sahası ve 285 metre uzunluğunda dalgakıran inşa edilecek.

Ayvalık'a 15 milyon dolarlık yatırım

4 YENİ PROJE İÇİN BÜYÜKŞEHİR DAHA YÜKSELTME
Ayrıca Balıkesir Kent Belediyesi 4 yeni projede kolları sıvadı; Ayvalık Cunda Adası (Alleppey) Balıkçı Barınağı ve Kordon Projesi, Altınova Mahallesi Barınak Projesi, Marmara Saraylar Limanı ve Erdeç Vapur İskelesi İnşaatı, proje çalışmalarına başlandı. Batimetri çalışmaları tamamlanan projelerden; hidrografik ve oşinografik rapor; Navigasyon, Hidrografi ve Oşinografi Dairesi tarafından onaylanmıştır. Taslak vaziyet planı çalışmaları devam etmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın