medyauzmani.com
Avlunun ikinci etabı şenliklerle açıldı – Dost Haber

Avlunun ikinci etabı şenliklerle açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, avlunun ikinci etabının açılışını yaptı. Büyükşehir belediyesi, gündüz alanda düzenlenen çeşitli etkinliklerin yanı sıra, gece konserlerin de verildiği avlunun görkemine yakışır bir organizasyon düzenledi.
avlunun birinci etabının ayrılmaz bir parçası olarak inşa edilen ikinci etap; 15 bin 682 metrekare inşaat alanı, 26 bin 431 metrekare yeşil alan vatandaşlara hizmet verecek. İlk etapta 20, ikinci etapta 20 olmak üzere toplam 240 bin metrekare açık alan üzerine kurulu; 54’ü müsait olmak üzere 74 adet kiralanabilir alan bulunmaktadır. Doluluk oranının yüzde 70’in üzerinde olduğu ikinci etapta mağazalarda 800’e yakın kişi istihdam edilecek. ikinci aşama avlusu; Konser alanı, amfi tiyatro, tiyatro ve sergi salonu, konferans merkezi, ticaret odası, 1700 m² paten parkı, 1850 m² tartan yürüyüş parkuru, 850 m² spor salonu ve oyun alanları.
Balıkesir’in yapılan hizmetler ve yapılan yatırımlarla mütevazı bir şehir olma kabuğunu attığını söyleyen AKP Başsavcı Yardımcısı Adil Çelik, “Bütün bunlar makro plan çalışmaları. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Balıkesir’i kabına sığmayan bir şehir haline getirdiği eser.” dedi.
AKP Bölge Başkanı Akram Başaran, yurtdışında benzer hizmetlerin Balıkesir’de de uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu hizmetin Balıkesir’e ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, göreve geldiği günden bu yana Balıkesir’in her türlü kronik sorununu çözmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, inşaatına tek kişi başlanan avlunun ikinci etabını tamamlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. . Eski Belediye Başkanları Ahmet Edip Uğur.
Başkan Balıkesir’e geliyor
Balıkesir’in başlangıç ​​noktasına ulaşmış, tüm yatırımlarını tamamlamış, yeni işlerle ilgili sorunlarını çözen proaktif bir şehir haline geldiğini ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda. Balıkesir’de yapılan tüm yatırımlar, özellikle OSB’de işadamlarının kurduğu fabrikaların açılışına da şahit olacağımız için Balıkesir’in çok yüksek yatırım aldığını ve çok hızlı geliştiğini göreceksiniz. Böyle bir yerin zamanlaması çok iyi oldu. Bugün TUKİ Balıkesir’de 4 ayrı noktada aynı anda inşa ediyor.Sefaköy, Kuvayi Milliye, Çamlık Arkası ve OSB Mahallesi’nde yine Toki tarafından 3 bin 600 konut yapılacak.Bunlar hep yerleşim olacak. ikinci etap ile avlu toplam 800 vatandaşın çalıştığı bir mekan haline geldi. Her açık alan şehrimize değer katıyor.” dedi.
Uzun yıllar sorunsuz hizmet verecek yatırımlar
Balıkesir’de gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Evsel atıkların toplandığı bölgede koku sorunu vardı. Milyonlarca lira harcayarak şehrimize şehrimizi çöplükten kurtaran bir tesis kazandırdık. Depolama yükü ve evsel atık kokusu ile hem zarar vermeden hem de enerji üretiyor Doğası gereği Bu tesis, elektrik kesintisi durumunda 50.000 eve elektrik sağlayabilecek kapasitededir. kurduğumuz yeni hatlar Mevcut arıtma tesislerimizin her birinin bakımını yapıyor ve yenilerini inşa ediyoruz.
Yaparız. Çamlık Tepesi, Zağnos Paşa Camii avlusu, Başeşme mezarlığı, Şah Lütfullah Camii avlusu, restorasyon çalışmaları ve avludaki yaşam alanı vatandaşlarımıza uzun yıllar sorunsuz hizmet verecek yatırımlardır, “dedi.
AVLU 3 Ekim’de dünyayı ağırlayacak
3 Ekim’de Dünya Habitat Günü münasebetiyle dünyanın dört bir yanından avluda; Belediye başkanlarını, devlet temsilcilerini ve BM yetkililerini ağırlayacağını kaydeden Başkan Yusel Yılmaz, “30 büyükşehir belediyesinden sadece Balıkesir Büyükşehir Belediyesi uluslararası ölçekte bu kadar büyük bir topluluğa imza attı” dedi. dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra; AK Parti vekilleri Balıkesir; Toplantıya Bilgin Uygur, Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mustafa Kanpi, AKP Bölge Başkanı Akram Başaran, belediye başkanları, Balıkesir Üniversitesi Başkanı İlter Koç, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış programı TRT Müzik ekranlarının sevilen yüzü önce Züleyha Ortak konseri, ardından milyonların sevgilisi ünlü yıldız Gülben Ergen’in partisi ile taçlandı. Avlunun muhteşem atmosferinde vatandaşların yoğun katılımıyla konserler düzenlendi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın