medyauzmani.com
ASKİ Spor kahramanlarından Yavaş’a ziyaret – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

ASKİ Spor kahramanlarından Yavaş’a ziyaret – Anayurt Gazetesi

Eskispor milli güreşçileri Taha Akgül ve Reza Kayalap, Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti. ziyaret etmek; Ankara Büyükşehir ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Sakmar, ASKİ Spor Kulübü sporcuları Taha Akgül, Reza Kayalp, Akif Kanpaş, Ferhat Benissi, Atakan Yüksel, Süleyman Atlı, Soner Demirtaş, Ali Cengiz, Selçuk Kan, Cavit Akar ve Mur. Virat.

Yavaş: Çocukların birincil katılımcı olması önemlidir

Burada yaptığı konuşmada ASKİ Spor Kulübü sporcularının özellikle çocuklar için önemli rol model olması gerektiğini vurgulayan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Öncelikle tebrikler. Çocuklara yönelik yapılan son çalışmalarda başarı onları cesaretlendirecek. Hem Ankara’nın hem de ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmaya devam edecekler. Özellikle çocuklar için rol model olmaları önemli. ASKİ’de birçok rol model var.”

Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşların moral bulabilecekleri şeylere ihtiyacı olduğunu kaydeden Yavaş, “ASKİ Spor Kulübümüz var ve güreşçilerimiz çok başarılı. Olimpiyatlara kadar çok az güreş var. Çok teşekkür ederim ve tebrikler. Kulüp yönetiminden hocalarımıza kadar Allah hepinizden razı olsun. Umarım başarılı oluruz.”

Güreş sporu olarak hizmetlerimiz devam etmektedir.

ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Sakmar, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’na 11 sporcu ile katıldıklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde büyük başarılara imza attık. Biz ASKİ Spor olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Türk sporu ve Türk güreşi.Bir de emeği geçenler var tabi ki.Özellikle Onursal Başkanımız Mansur Yavaş.Bize kardeş gibi yaklaşımlar gösterdiler.Her zaman destek veriyorlar.Özellikle milletimiz Ankara için büyük başarılar elde ettik. Büyükşehir Belediyesi ve başkentimiz, olmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda ülkemizde bize hizmet eden ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

ASKİ Spor milli güreşçisi Reza Kayalp, “Bu büyük başarıyı ülkemize ve Ankara’ya geri kazandırdığımız için mutluyum. En büyük hedefimin bize verilen değeri ve fırsatları geri verebilmemiz olduğunu söyledim. ASKİ Spor Kulübü bize büyük destek verdi, büyük imkanlar verdi” dedi ve bizden sadece başarı istedi. Avrupa’da 11, dünyada 5, olimpiyatlarda 3 kez kazandım. Mansur bugün yeni şampiyonluğumuzu kabul edip kutladık Bayrağımızı dalgalandırdık 12 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor’dayız Kulübümüzün bize çok emeği var Başkanımız Mansur sayesinde bize veriyorlar çok destek var.Kulüp başkanımız Yüksel Aslan ve genel koordinatörümüz Abdullah Shaqmar sayesinde kulübümüze gerçekten çok büyük destekleri var.Bu üçüncü dünya şampiyonası.Benim için çok önemliydi çünkü en son dünya şampiyonu olmuştum. 2015’te yedi yıl sonra yine bir şampiyonluk kazandım.Ardından olimpiyatlara çok az zaman kaldı.Bu süreçte bir Avrupa Şampiyonası ve bir dünya şampiyonluğu daha yapılacak.Bu ikisinde de şampiyon olmayı umuyorum. şampiyonluklar ve aynı şekilde olimpiyatlara dünya şampiyonu olarak girerler.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın