medyauzmani.com
Asker Macboully büyük saygı gördü – Dost Haber

Asker Macboully büyük saygı gördü

İstiklal destanında büyük bir kahramanlık öyküsü yazan Türk kadınının arketipik gücü Makbule Efe’nin hayatından uyarlanan oyun, seyircilerden tam not aldı. Üç ilin Sındırje ilçesindeki Şehit Makbul Evi’nin mezarı başında ortaklaşa düzenlediği anma töreninin yanı sıra, 100. yıl için sahneye uyarlanan oyunda iki ilin kardeşliği ön plana çıktı.


Duygusal anlar yaşayan profesyonel ekipler gibi görünmeyen oyuna Kaymakam Zafer Oktay, Sindirji Belediye Başkanı Akram Yavaş, Gördes Belediye Başkanı Mehmet Akyol, belediye başkan yardımcıları, daire başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Kuva-yi Milliye Makbule Efe’nin kahramanı ve o yılları anlatan harika bir oyun izlediklerini belirtti. Gördes Belediyesi’nin öğretmen, şef, tüccar ve ev hanımlarından oluşan amatör tiyatro oyuncularıyla hazırladığı Kuva-yi Milliye Makbule Efe’deki kahramanımızın hayat hikayesi “ASKER MAKBULE” adlı tiyatroyu izledik. Ne diyeyim tiyatrosu, kostümün dili, samimiyeti, sesi kısacası her şeyin harika olduğu duygusal bir kahramanlık hikayesi canlandırdılar. Gördes Belediye Başkanı Mehmet Akyol’a ve takımın oyuncularına tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Kahraman nasıl iyi tarif edilebilir? “Çok teşekkür ederim” dedi.


Kaymakamı Zafer Oktay, “Beğenerek izlediğimiz bir gösteri oldu. Gördes belediyesini, Gördes Kaymakamı’nı, emeği geçen herkesi ve oyuncularımızı kutluyorum. Atalarımızı, ecdadımızı takdim etmek için büyük emek sarf edilmiştir. geçmişimiz ve kahramanlıklarımız” dedi.


Gördes Belediye Başkanı Mehmet Akyol, “Burada gerçekten çok güzel bir emek var. Tüm arkadaşlarımı tekrar tebrik ederim. Oyunumuz 20. kez sahnelendi. Sındırgı’nın güzelliğinden kısmen de olsa bugünkü performansları gerçekten harikaydı. Seyircimiz de çok güzeldi. kendisi için yüksek kalite ve daha fazlası Hedefimiz geçmişten geleceğe bir köprü kurmaktır Sındırgı ile Gördes arasında bu köprü kuruldu Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Sındırgılı hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim. bugün bizi ağırladığınız için.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın