medyauzmani.com
ABD’de Cadılar Bayramı harcamalarında rekor bekleniyor – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

ABD’de Cadılar Bayramı harcamalarında rekor bekleniyor – Anayurt Gazitsi

Ekim ayının son günü kutlanan, rengarenk kostümleri ve korku temalı süslemelerin yer aldığı ABD’de Cadılar Bayramı hazırlıkları başladı.

Tatile özel ürünlerle reyonlarını hazırlayan mağazalar ve mağazalar, her yıl perakende sektörüne canlılık getiriyor. Bakkal ve mağaza rafları şekerlemeler, aksesuarlar ve Cadılar Bayramı temalı kostümlerle dolu olduğundan, Amerikalıların bu yıl geçen yıla göre daha fazla harcama yapması bekleniyor.

Ülkede enflasyonun yüzde 8’in üzerinde seyretmesine ve Amerikalıların yaşam maliyetinin her geçen gün artmasına rağmen Cadılar Bayramı’nda yapılan harcamaların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması bekleniyor.

Amerika’nın neredeyse yüzde 70’i Cadılar Bayramı’nı kutlamayı planlıyor

Ulusal Perakendeciler Derneği (NRF) ve Prosper Insights & Analytics tarafından 8.000’den fazla tüketiciyle yürütülen bir anketin sonuçlarından derlenen bilgilere göre, Amerikalıların yüzde 69’u bu yıl Cadılar Bayramı’nı kutlamayı ve ilgili etkinliklere katılmayı planlıyor.

Geçen yıl bu oran yüzde 65 olarak kaydedilirken, bu yıl Cadılar Bayramı’nı kutlayanların oranının pandemi öncesi düzeyi geçmesi bekleniyor. 2019’da pandemiden önce Amerikalıların yüzde 68’i Cadılar Bayramı ile ilgili etkinliklere katıldı.

Cadılar Bayramı’nı kutlayanların yüzde 67’si bu yıl şeker dağıtmayı, yüzde 51’i evini dekore etmeyi, yüzde 47’si süslenmeyi, yüzde 44’ü balkabağı oymayı ve yüzde 28’i partiye katılmayı planlıyor.

Tüketicilerin ortalama 100$ harcaması bekleniyor

Cadılar Bayramı şenliklerine katılım arttıkça harcamaların artması bekleniyor. Tatil tüketici harcamalarının bu yıl 10,6 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu miktarın geçen yıl 10.1 milyar dolar seviyesinde olduğu kaydediliyor.

Amerikalı tüketiciler bu yıl Cadılar Bayramı kostümleri, şekerlemeler, süslemeler ve tebrik kartları için ortalama 100 dolar harcamayı planlıyor. Bu miktar, geçen yılki ortalama harcamadan 3 $ daha az.

Harcamaların çoğu moda için ödenecek

Moda, dekorasyon ve şekerleme harcamalarının bu yıl rekor seviyelere ulaşması ve tebrik kartlarına yapılan harcamalarda hafif bir azalma olması bekleniyor.

Her yıl olduğu gibi Cadılar Bayramı’nda da en yüksek harcamanın 3,6 milyar dolarlık kostüm satın almak olacağı tahmin ediliyor.

Çocuk ve yetişkin modasına yapılan harcamaların 2017’den bu yana en yüksek rakam olan 2,9 milyar dolara, evcil hayvan modasına ise 710 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi, Cadılar Bayramı’nı kutlayacak olanların erken alışverişe başlaması, yüzde 40’ının indirimli mağazaları, yüzde 31’inin ise internetten alışveriş yapmayı tercih etmesi bekleniyor.

Sosyal medyanın tüketici davranışlarında giderek daha etkili bir rol oynaması nedeniyle özellikle genç tüketicilerin Cadılar Bayramı kostümleri için Instagram ve TikTok gibi platformlardan ilham alacağı bildiriliyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın