medyauzmani.com
9 yılda 25 bin düzensiz göçmen hayatını kaybetti – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

9 yılda 25 bin düzensiz göçmen hayatını kaybetti – Anayurt Gazitsi

3 Ekim 2013’te İtalya’nın Akdeniz’deki Lampedusa adası açıklarında 9’u çocuk, 83’ü kadın ve 9’u çocuk olmak üzere 368 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği felaketin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen, kaçak göçmenler transit geçiş yapmaya çalışıyor. Afrika’dan Avrupa’ya hala bu tehlikeli yolculuktayız..Hala ölüyoruz.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü’nün (IOM) Akdeniz şubesi, Akdeniz’in orta kesiminde yaşanan ilk büyük afetlerden biri olan kazanın üzerinden 9 yılda yaşamını yitiren göçmenlerin sayısının arttığını açıkladı. 25 bine yakın.

Uluslararası Göç Örgütü, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) gibi uluslararası kuruluşların verilerine göre, söz konusu felaketten bu yana hayatını kaybeden yaklaşık 25 bin göçmenden 20 bini hayatını kaybetti. Orta Akdeniz’deki kazalarda. yol.

Akdeniz’de sadece bu yılın son döneminde 1.400 kişinin öldüğü veya kaybolduğu bildiriliyor. Yüzde 84’ü Akdeniz’in orta kesiminde “tehlikeli” göç yolunda Avrupa’ya ulaşmaya çalışırken öldü.

Öte yandan İtalya İçişleri Bakanlığı verilerine göre 1 Ocak-3 Ekim tarihleri ​​arasında deniz yoluyla İtalya’ya gelen yasadışı göçmen sayısı 72.252’ye ulaştı. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 47 bin 726 olarak açıklanmıştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın