medyauzmani.com
9. Bursa’da düzenlenen Eker I Run – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

9. Bursa’da düzenlenen Eker I Run – Anayurt Gazetesi

“9. Eker I Koştuğumla Ritmini Yakala” sloganıyla düzenlenen organizasyonda 42km, 15km ve 5km maraton ve snowboard yarışlarının yanı sıra 4-6, 7, 8, 9 ve 9 yaşlarında çocuk yarışları yapıldı. 10, 11 ve 12. gruplarda sporcular için özel yarışlar da düzenlendi. Organizasyona tüm kategorilerde 16 ülkeden 3 bine yakın katılımcı katıldı.

Uludağ’ın otel bölgesinde 1800 metre yükseklikte başlayan maratona 14 kadın ve 55 erkek 69 sporcu katıldı. Soğuk ve yağışlı bir havada başlayan yarış, uzun süre yamaçlarda devam etti. Yarış, Nilüfer bölgesinde Aker Maidan’da sona erdi.

Erkeklerde zorlu yarışı 2 saat 25 dakika ile Levent Cova kazandı. Oğuzhan Emre Singer 2.25.20 ile ikinci, Cemalettin Suntur 2.38.37 ile üçüncü oldu.

Kadınlarda Özlem Işık 2.59.15’lik derecesiyle birinci oldu. Gülçin Esser 3.16.32 ile ikinci, Alman Leah Sabrina Kaufmann 3.28.19 ile üçüncü oldu.

Maraton ve 15 kilometrelik yarışları kazanan sporcular, Roma Maratonu’na katılmaya hak kazandı.

kısa mesafelerde derece

Organizasyonda 15 kilometrelik yarışa 700’e yakın kişi, 5 kilometrelik koşuya ise yaklaşık 1.600 kişi katıldı. Kazananlar aşağıdaki gibidir:

– 15 kilo

erkekler:

1 – Ömer Alkanoğlu (49.49)

2 – Yunus Emre Akos (50.26)

3 – Simsteen Kaya (56.51)

Kadın:

1 – Elif Kökje Avji (1.02.11)

2 – Buz Kulübü (1.03.42)

3 – Sierra Sudan Kokoman (1.08.34)

5 km erkekler:

1 – Brice-Bédoux (Fransa) (17.14)

2 – Doroç Seldamlı (17.35)

3 – Sezgin Olohan (17.52)

Kadın:

1 – Aiso Çakmak (23.27)

2 – İki Bitirme (23.45)

3. Denizci Bulutu (26.28)

‘Küçük adımlara’ büyük ilgi

Çocukların yarıştığı “küçük adımlara” çok dikkat edildi.

Yarışlar 7 farklı yaş grubunda Aker Maidan’ın önündeki 500 metrelik parkurda yapıldı. Başlamak için sıra alan çocuklar, birinci olmak için büyük bir mücadele verdi.

Çocuklar parkurda koşarken, anne ve babaları çocuklarını alkışlarla destekledi. Özellikle 4-6 yaş grubundaki çocukların teri büyük beğeni topladı.

Çocuklar, organizasyonun kurulduğu alanda gerçekleştirilen birçok aktiviteden keyif aldılar.

Özge Kiraz: Birçok sporseveri bir araya topladık

Eker Süt Ürünleri Pazarlama Direktörü Özge Kiraz, yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığını söyledi.

Kiraz, organizasyonla ilgili basına yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla çok sayıda sporseveri çeşitli pistlerde bir araya getirdik” dedi. dedi.

Yarışı bu yıl dokuzuncu kez düzenlediklerini kaydeden Kiraz, şunları söyledi:

“İlk yılımızda 600 kişiyle başladık. Bugün sayımız 3 bini geçti. Koşucu sayısı arttı, hayır işleri hayatımıza girdi. Bugün burada hayır işleri yapan bin kişi, 19 STK’ya 700.000 lira, ve 15 gün boyunca bağışlar devam edecek.Kampanya sonunda STK’lara 1 milyon 200 bin lira bağışta bulunacağız.”

Caner Odabaşıoğlu: Türkiye’nin en eşsiz maratonlarından biri
Eker I Run Race Direktörü Kaner Udabaşıoğlu, “Bugün 3 bin kişiyi koşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 7 farklı yaş grubunda çocuklara başladık. Kuruluşumuzdaki amacımız aileleri ve gelecek nesilleri sağlıklı harekete dahil etmek. Bugün , 500 çocuğu çalıştırıyoruz.” Değerlendirdi.

Uludağ’ın zirvesinden başladıklarını hatırlatan Odabaşıoğlu, “Türkiye’nin en eşsiz maratonlarından biri. Yamaçlarda koşuldu. 2000 metre iniş ve 550 metre tırmanış var.” 30 dakika saatler içinde. Çok hızlı koşuyordu. Kadınların performansı 2.59.15″ kadar harikaydı. İfadeleri kullanın.

Maraton kazananların görüşleri

Erkekler maratonunun birincisi Levent Cova, yarışı birinci bitirmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Maratonu ilk kez koştuğunu kaydeden Kova, “Yıllardır Eker Koşuyorum ama hep 15 kilometre koştum. Bu sene şansımı 42 kilometrede denedim. Yağmur yağdı. Son 15 kilometreye kadar yağmur yağdı.” Aşağı indikçe havalar ısındı. Yarış toplu olarak başladı ama bitişe kadar.” İki kişi ile geldik. İlk olduğum için çok mutluyum. Baştan sona bir yarışmaydı. . Rakibim Oğuzan Zımpara Singer ile çekişmeli bir yarış geçirdik” dedi.

İyi organize edildiğini ifade eden Cova, “Trafik ve organizasyon açısından bir sıkıntı olmadı. İyi organize oldu. İyiydi başlarda yağmur yağdı.” Bir görüş ifade edin.

Kadınlar arasında birinci olan Özlem Işık, “Muhteşemdi. Beklediğimden hızlı bir yarıştı. Yamaçlarda koşacağımı düşündüm ama olmadı. Heyecan ve mutlulukla koştum. son iki kilometrede kalabalığı gördüğümde. dedi.

Yokuş aşağı parkurun zorlu geçtiğini anlatan Işık, “İnerken ön bacak kaslarımız çok yoruldu. Yokuşlar da bizi yordu. Hava soğuktu. Önce kazaklarla koştuk. Olunca yağmurluklarımızı, montlarımızı çıkardık” dedi. Yolda havalar ısınıyor.” İfadeler kullanın.

Organizasyon ödül töreni ile sona erdi.

18 STK için bağış toplandı
9. Eker I Koşusu’nda “Adım Adım” işbirliğiyle gerçekleştirilen Yardım Koşusu’nda STK projelerine bağış olarak 760 bin TL toplandı.

Organizasyonda düzenlenen kampanya ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Yaşamı Destekleme Derneği, Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER), Gönüllü Hareketi, Otizmden Kaygı Derneği, Umut Vakfı Kanserli Çocuklar (KAÇUV) ), Kadın Emeklerini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), Koruncuk Vakfı, Paylaşım Derneği, SMA Hastalık Kontrol Derneği (SMADER), Türk Eğitim Gönüllüleri (TEGV), TEMA Vakfı, Türk Eğitim Vakfı (TEV) , Tohum Otizm Vakfı, UNICEF, Türk Eğitim Derneği’ne yapılan bağışlar.

Etkinliğin bir parçası olarak, bağış toplama, başlıkta iki hafta daha devam edecek.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın