medyauzmani.com
212 Photography İstanbul beşinci yılında – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

212 Photography İstanbul beşinci yılında – Anayurt Gazetesi

212 Fotoğraf İstanbul Şehir Festivali, 60’tan fazla sanatçının 500’den fazla eserini 15’e yakın mekanda buluşturarak fotoğraf sanatı üzerinden multidisipliner bir diyalog ortamı sunuyor. Fotoğrafın yanı sıra geçen yıl olduğu gibi yeni medya, video sanatı, heykel ve daha pek çok tarz görülebilir.

212 Photography İstanbul, sürdürülebilir bir sanat ve kültür geleneği oluşturmak amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ iş birliğiyle, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla festival takipçilerini ağırlıyor. Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı.

212 Photography İstanbul, beşinci yılında yayıncılık, mimari, müzik ve gastronomi gibi çeşitli konuların yanı sıra sergiler, atölyeler, söyleşiler, konserler, film gösterimleri ve portfolyo incelemeleri de içeriyor.

Festivalin bu yılki ana destekçileri ise Yappi Credi, Paribou, LiveBox, Jotun, HP, Converse, We The Walkers, Tankurself ile kültürel kurumların yanı sıra Hollanda Başkonsolosluğu, Norveç Büyükelçiliği, Cervantes/İspanyol Başkonsolosluğu, Macar Kültür Merkezi ve Enstitüsü Fransız ve Amerikan Büyükelçiliği’ndeyken Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu, festivale ödünç verdiği eserlerle festivalin işbirlikçileri arasında yer alıyor.

212 fotoğrafçılık İstanbul 5.

212 Photography İstanbul, beşinci yılında, İstanbul’un iki yakasını kapsayan etkinlikleriyle şehrin çeşitli noktalarını festivale dahil ediyor. Festivalin ana mekanları Akaretler Sıraevler ve Yapı Kredi bomontiada, bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, St. Benoît Kilisesi, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, Taksim Sanat, Institut Français ve Yeldeğirmeni Sanat, paralel mekanlar arasında Evin Sanat Galerisi, FOTOĞRAF, Kalyon Kültür, Art On İstanbul, Zilberman Galeri ve Zorlu PSM gibi pek çok mekanda katılımcılarla buluşuyor.

212 fotoğrafçılık İstanbul fuarlarına Bir bakış

Fotoğraf dünyasının en önemli kurumlarından biri olan Magnum Photos 75, 212 Photography Istanbul’un 5. yıl dönümünde, Erik Kessels, Kata Geibl, Christto & Andrew, Felix R. Cid, Tina Signesdottir Hult, Aimée galerilerinin yanı sıra Hoving ve Lorenzo Vitturi ve Joseph-Philippe Bevilard. Halk, halka açık sergiyle buluşuyor. Bu özel serginin devamında Magnum Photos’un önemli fotoğrafçıları Jonas Bendixen ve Enri Kannag’ın kişisel sergileri de festival programında yer alıyor.

Türk ve uluslararası sanatçıların eserlerini bir araya getiren tematik sergilerde, Avrupa Birliği’nin Sivil Düşün Programının desteğiyle en yakın arkadaşımız Hayvanlar, Kayıp Manzaralar’ın yanı sıra 212 Photography İstanbul ile ilk kez ziyaretçilerine kapılarını açan. Benoit Kilisesi’nde çiçekli rüyalar görülür.

Bir Zamanlar İstanbul’da, Murat Abbas, Kanat Atkaya, Burak Sülünbaz ve Bant Mag’in Kayıp Zamandan Bağımsız Müzik albümlerinden uyarlanan Görsel Müzik Tarihi’nden Faik Şenol’un İstanbul Büyükşehir Belediye Arşivi’ndeki fotoğraflarından bir seçki Lastikleri ve hikayelerini anlatan On Record (On Record)’un yanı sıra Converse himayesinde Beşiktaş Arena’da düzenlenecek Create Next kaykay sergisi ile festival kamusal alana da açılıyor.

212 Photography İstanbul’da kişisel ve tematik sergiler, film gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve toplantıların yanı sıra!

MUBI işbirliğiyle bu yıl gerçekleştirilecek olan online film gösterimleri, festivale özel 16 filmden oluşan seçki ile festival takipçileriyle buluşacak. Ayrıca festival için sinemadan vazgeçemeyenler için seçilen filmler Fransız Enstitüsü işbirliğiyle gösteriliyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın